Kunduz Uygulaması

Öncelikle Kunduz Uygulamasını açıklayayım.

Kunduz, öğrencilerin çözemedikleri, zorlandıkları veya farklı bir çözüm yöntemi aradıkları soruları sordukları ve bu soruların eğitmenler tarafından gerçek zamanlı olarak çözüldüğü mobil bir uygulamadır. Ocak 2016’dan beri faaliyet göstermektedir. Kunduz, eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalışırken hem eğitmenler hem de öğrenciler için sosyal fayda yaratır. Kunduz uygulamasını kullanan öğrenciler ilkokul-ortaokul-lise veya KPSS’ye hazırlananlar oluyor. Kunduz uygulamasındaki eğitmenler ise çoğunlukla üniversite öğrencilerinden oluşmakta. Ancak bu eğitmenler arasında öğretmenler veya akademisyenler de olabiliyor.

Kunduz’da öğrencilerden gelen test sorularını telefonunuz yardımıyla cevaplayabilirsiniz. Kunduz’da hazırladığınız soru başı minimum kazanç 1.25₺’dir. Eğitmen grubuna ve performansına bağlı olarak soru başı ortalama kazanç 2,45₺’ye kadar çıkabilmektedir. Bu kazanç çözümünüzün öğrenci tarafından çözününüze verilen puana göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıyetten sistemde soru biriktiği yani yoğunluk olduğu zamanlarda soru başına %20-%30 daha fazla kazanç olabiliyor.

Kunduzdan para çekebilmek için alt limit olan 50 TL‘ye ulaşmanız gerekiyor. 1 ay içerisinde bu miktara ulaşamazsanız kazandığınız miktar sonraki aya devrediyor.

Kunduz’da eğitmen olmak için ne yapmanız gerekiyor ?
Öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Başvuru formunda sizden sınav sonuç belgeniz isteniyor ve örnek soru çözümü yapmanız istenebiliyor. Eğer başvurunuz kabul edilirse mail olarak bildirim alıyorsunuz.

Başvuru formu için yandaki linke tıklayabilirsiniz => Kunduz Nasıl eğitmen başvurusu yapabilirim?

Ben yaklaşık 4 yıldır kunduzda aktif bir eğitmen olarak ödemeleri alırken herhangi bir sorun yaşamadım, Yeni başvuru yapacaklara şunu söyleyebilirim kunduza herkes eğitmen olamayabiliyor, üniversite sonucunuzun iyi olması gerekiyor. Burada üniversite sonucunuzdan kastım aslında tam olarak sıralama olmasada başvuru yaptığınız derslerdeki net sayılarınız veya kazandığınız üniversite eğitmen olarak seçilmenizi etkileyebiliyor. Yine de bir şey kaybetmeyeceğinizden başvurmanızda yarar vardır.

Kunduzdan kazancağınız miktarın bir üst limiti yok, tamamen çözdüğünüz sorularla orantılı olarak kazanç miktarınız artmakta. Benim bakış açımda vakıflardan veya diğer mecralardan burs beklemek yerine kunduz ile bu burs miktarlarını kazanabilirsiniz.

KUNDUZ EĞİTMEN SIKÇA SORULAN SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bol şans Smile